Teknoloji devleri veri aktarımı projesi için ortaklık kurdu

0

veri aktarımı projesi

Teknoloji sektörünün dev isimleri Google, Facebook, Microsoft ve Twitter veri aktarımı projesi için ortaklık kurdu. Şirketler, veri aktarımı sürecini basitleştirmek istiyor.

Veri aktarımı projesi: Data Transfer Project

4 teknoloji devinin ortaklaşa çalışacağı projeyle, kullanıcıların artan veri miktarını kontrol altına alabilmeleri hedefleniyor. Veri Aktarımı Projesi olarak duyurulan DTP, insanların bilgilerini web üzerinden özgürce taşımalarını sağlayan yeni araçlar yaratmak için açık kaynaklı bir girişim olarak hizmet verecek.

DTP, API’ları kolayca anlaşılabilir veri paketlerine dönüştüren bir dizi uyarlayıcı kullanacak. Veri ithalatı ve ihracatı olmak üzere iki türlü hizmet verilmesi hedefleniyor. DTP ile bir kişi kendi fotoğraflarını ve kitaplıklarını indirip, yüklemeye gerek kalmadan Flickr veya Google Fotoğraflar’a aktarabilecek.

Şu anda kullanıcı bazlı olarak sunulmayan sistem, GitHub üzerinde açık kaynaklı olarak bulunuyor. Merak edenler, GitHub üzerinden bu açık kaynak sistemi indirerek, veri aktarımı denemesi yapabiliyorlar. Ancak halen geliştirme aşamasında olan projenin, henüz stabil çalışmadığını belirtmekte fayda var.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>