Yeni teknoloji milyarderleri

0

teknoloji milyarderleri

Teknoloji milyarderleri, yeni girişimler ile başarıdan başarıya koşuyor. Elon Musk, Mark Zuckerberg, Jeff Bezos gibi teknoloji girişimleri birçok kişi tarafından bilinse de bu listeye yeni girişimciler ekleniyor. Bu yazımızda yeni girişimleri ile teknoloji milyarderleri listesine ekleniyor.

Teknoloji milyarderleri listesi

♦Rishi Shah

Yaş: 31

Net değer : 3.6 milyar dolar

Şirket: Sağlık teknolojisi firması Outcome Health

Pozisyon: Kurucu CEO, Kurucu

Outcome Health, doktor ofislerine ve diğer sağlık sunucularına tabletler ve büyük dokunmatik ekranların satışını yapıyor. Tedaviler ve diğer konularda hastalar ile görevlilerin iletişim kurabilmesini sağlayan yazılımlar sunuyor.

♦Frank Wang

Yaş: 37

Net Değer: 3.2 Milyar Dolar

Şirket: Çinli drone üreticisi DJI Technology

Pozisyon: Kurucu, CEO

Goldman Sachs’a göre, DJI’nın satışları geçen yıl drone pazarının tüketici ve ticaret bölümlerinin yaklaşık yüzde 70’ini oluşturdu.

♦Jan Koum

Yaş: 41

Net Değer: 9.7 milyar dolar

Şirket: Messaging app geliştiricisi WhatsApp

Pozisyon: CEO, Hazırlayıcı

Jan Koum Yahoo’dan ayrıldıktan sonra Facebook’a bir iş başvurusunda bulundu ancak reddedildi. Daha sonra Whatsapp 2014 yılında Facebook’un ilgisini çekti 22 milyar dolarlık satın alma teklifinde bulunuldı.

♦Adam Neumann

Yaş: 38

Net Değer: 2.6 milyar dolar

Şirket: İş birliği alan sağlayıcı WeWork

Pozisyon: CEO, Hazırlayıcı

Neumann, İsrail ordusunda bir subay olarak görev yaptıktan sonra 2001’de İsrail’den ABD’ye taşındı. Brooklyn’de bir bebek giyim şirketi olan önceki işini bitirdikten sonra WeWork’e adım attı. WeWork’ün ülke çapında 40 ilde ofisi bulunuyor.

♦David Zalik

Yaş: 43

Net Değer: 2 milyar dolar

Şirket: Finansal teknoloji sağlayıcısı GreenSky

Pozisyon: CEO, Hazırlayıcı

GreenSky, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve diğer küçük işletmelerin müşterilerine kredi konusunda hizmet bedellerini ödemelerine yardımcı olan bir şirket.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>