Teknoloji patronları Beyaz Saray’a çıkıyor

0

Teknolojinin büyük oyuncuları Haziran’ın sonuna doğru Beyaz Saray’da Başkan Trump ile toplanacaklar. Devlet kurumlarının modernizasyonu ve ABD’yi gelecek yüzyıla hazırlayacak yeni planların gün yüzüne çıkacağı toplantı, Trump’ın başkan seçildikten hemen sonra teknoloji patronları ile düzenlediği zirvede organize edilmişti.

ABD yönetimine, teknoloji hakkında danışmanlık hizmeti verecek olan konseyin toplantısı, medyanın da en yoğun ilgi gösterdiği etkinliklerden biri olacak. Trump başka hiçbir sektörün temsilcileriyle özel bir konsey oluşturmamışken, sadece teknoloji şirketlerinin patronlarını özel olarak ağırlıyor ve toplantıya bizzat katılıyor.

Konseyde kimler var?

American Technology Council adını alan konseyde Google, Apple, Facebook, Microsoft, Amazon ve IBM gibi dev teknoloji şirketlerinin CEO’ları yer alıyor.

19 Haziran’da toplanacak Konsey’in varlığı, Trump’a teknoloji konusunda danışmanlık verecek. Ancak Başkan’ın ABD’yi Paris İklim Anlaşması’ndan çekmesi konsey içinde de yankı bulmuş, Tesla’nın patronu Elon Musk danışmanlıktan ayrıldığını açıklamıştı. 19 Haziran’daki toplantının bu tartışmaların gölgesinde başlayacağı düşünülüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>