Teknoloji patronlarının sorgusu 29 Temmuz’a ertelendi

0

ABD kongresi, tekelcilik soruşturması kapsamında, teknoloji şirketlerinin patronlarını sorgulamak için, 27 Temmuz günü için bir ifade oturumu düzenleyecekti.

Patronlara gizli tröst oluşturma sorgusu

Amazon, Google, Apple ve Facebook patronlarının “aba altında sopa gösterilerek”, zorla çağrıldığı bu oturum ise internetten canlı yayınlanacaktı.

Dev patronların senatörler ve komisyon üyeleri tarafından “azarlandığı” görüntülerin medyaya servis edileceğinin beklendiği ifade oturumu, pandemi nedeniyle video konferans yöntemiyle gerçekleştirileceği açıklanmıştı.

Daha önce benzer sebeplerle sorguya davet edilen patronların, çok zor ve azarlamaya varan şiddette sorulara maruz kaldığı bu toplantıların görüntüleri halen belleklerde yer alıyor.

Ancak 27 Temmuz’daki oturumun, 29 Temmuz’a ertelendiği açıklandı. Duyuruya göre, oturum 29 Temmuz’da ABD saatiyle 12’de gerçekleşecek. Canlı yayın ise komisyonun YouTube kanalı üzerinden izlenebilecek.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>