Techinside Google News
Techinside Google News

Teknoloji sektörüne güvenlik uyarısı

ABD Federal Ticaret Komisyonu yönetimi, teknoloji üreticilerine son kullanıcının güvenliği için baskı yapmaya başladı.
- Advertisement -

ABD’nin tüketici hakları makamı olarak bilinen birimi Federal Ticaret Komisyonu (FTC), son günlerde büyük yükseliş gösteren teknoloji firmalarını uyardı. Son dönemin yükselen trendi nesnelerin interneti üyesi pek çok teknolojik ürün öyle ya da böyle kullanıcısının bilgilerini topluyor. Federal Trade Commission’ın amacı ise toplanan verilerin güvenliğinden emin olabilmek.

Birbirine bağlı olarak çalışan ve genel bir ağa bağlanan ürünler milyar dolarlık market anlamına geliyor. Bunun farkında olan FTC Başkanı Edith Ramirez ise küresel markaları uyarıyor. Ramirez’e göre ürünlerin geliştirilme sürecinde, son kullanıcının veri güvenliğini sağlayacak şekilde hareket edilmeli.

Akıllı televizyon ya da akıllı sağlık ürünlerinin bizlere ait çok sayıda kişisel bilgiyi topladığını ve çoğu zaman üretici ya da anlaşmalı kuruma gönderdiğine dikkat çeken Ramirez, bu verilerin genellikle ticari amaçlı olarak kullanıldığının altını çiziyor. Ramirez’in söylediğine göre büyük markalar satın alacağınız ürünler ile ilgili araştırmaları da bu gibi akıllı cihazlar üzerinden takip ediyor ve stratejilerini buna göre belirliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir