Teknoloji şirketleri enerji sektörünü temizliyor

0

Dünyayı fosil yakıtlardan dev teknoloji şirketleri kurtaracak olabilir mi?

Teknoloji temiz enerji istiyor

Temiz enerji kullanmak konusunda çok hassas olan Google, Amazon, Microsoft, Apple, Facebook gibi dev teknoloji şirketleri, enerji satın aldıkları şirketleri güneş veya rüzgar enerjisi üretmeleri konusunda zorluyorlar. Yenilenebilir enerji tüketmeye özen gösteren firmalar bu sayede dev enerji şirketlerinin fosil yakıtları kullanmayı bırakmasına neden oluyor. 

Kullanıcılar internette her web sayfasını açtıklarında, her video seyrettiklerinde, her mesaj attıklarında bu dev şirketlerin sunucuları enerji şirketlerinin hatlarından enerji çekiyor. Teknoloji şirketleri ise bu enerjinin yenilenebilir enerji kaynaklarından gelmesini istiyorlar. Hatta bu konuya yatırım yaparak, temiz enerji sertifikaları almaya özen gösteriyorlar.

[bkz: url=https://www.techinside.com/gunes-panelleri-yuzde-95-yerli-olacak/]

Google Nisan 2018’de yaptığı analizde, 2017 boyunca tüm dünyadaki tesislerinde, %100 oranında yenilenebilir enerji kullanma aşamasına geçtiklerini açıklamışken, diğer teknoloji devleri de sözleşme yaptıkları enerji şirketlerinden aynı seviyede temiz enerji talep ediyorlar.

Yorumunuzu yazın