Teknoloji şirketleri fidye yazılımlara karşı birleşiyor

0

fidye yazılım

Fidye yazılımlar her sektörden şirketleri zor durumda bırakıyor. Teknoloji şirketleri fidye yazılımlara karşı bir araya gelmeye başladı.

McAfee ve Microsoft gibi teknoloji şirketleri fidye yazılımlara karşı olacak

Fidye yazılımlara her sektöre maddi ve prestij anlamda zararlar vermeye devam ederken, bu alandaki en büyük sorunlardan birinin de belirli bir standart olmamasının olduğunu söyleyebiliriz. siber güvenlik alanındaki çalışanlar, kendi denemeleriyle bu sorunları aşmaya çalışıyor.

Son dönemde teknoloji şirketleri bir araya gelerek bu konuda bir standart oluşturabilmek için çalışmaya başladı. Microsoft ve McAfee gibi teknoloji devlerinin de aralarında bulunduğu 17 teknoloji şirketi bir araya gelerek RTF isimli bir girişim başlattı. Fidye Yazılımı Görev Gücü isimli bu girişim, fidye yazılımlara karşı hedefleri ve çözüm yollarını belirleyici standartlar üzerine çalışacak. Böylelikle teknoloji devleri, fidye yazılımlarla mücadelede gelişmiş ve ortak bir strateji takip edebilecekler.

RTF’nin web sitesinin 2021 yılında faaliyete geçmesi ve bu girişim hakkındaki detayların önümüzdeki süreçte netleşmesi bekleniyor. 2021 bahar aylarında ise standartlarla ilgili adımlar atılacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>