Teknoloji ulaşımda devrim yaratacak

0

Teknoloji ulaşımda

Gelişen teknoloji ulaşımda yeni bir devrim yaratacak. Otonom taksiler, dronelar, hyperloop ve çok daha fazlası ile teknoloji ulaşımda yeni bir dönemi başlaıyor.

Teknoloji ulaşımda yenilikçi çözümler sunuyor

1)Otonom devrim

Özellikle Tesla ile başlayan bu süreç kzışmaya devam ediyor. Dünyanın en büyük otomobil üreticisi Volkswagen, CES 2018’de araçlarında otonom sürüşü başlatacağını açıklamıştı. Otonom sürüş teknolojisini ilk olarak taksiler ve nakliyat araçlarında görüyoruz. Yavaş bir şekilde olsa da otonom araçlar günlük hayatımıza entegre olmaya devam ediyor.

2)Hyperloop ile ulaşım

Bu basınçlı tüpler hem insanları hem de yükleri daha hızlı, basit ve daha ucuz seyahat ettirecekler. Büyük şehirleri önümüzdeki yıllarda birbirine bağlayan ilk güzergahları göreceğiz ve daha sonra diğer popüler güzergahlara ve deniz altı tünelleri gibi daha büyük altyapılara geçeceğiz.

3)Değişen şehirler

Tüm bu teknolojiler özellikle altyapıda önemli bir değişime neden olacak. Otonom araçlar ile yeni trafik yolları, hyperloop ile yeni tüne yolları, hatta droneların güvenliği için yeni bina tasarımları… Tüm bu süreçlere sadece teknoloji şirketleri değil, belediyeler ve hükümetlerin de uyum sağlaması gerekiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>