Teknolojinin patronları Trump ile buluşuyor

0

Bu hafta teknoloji dünyası için önemli bir toplantıya ev sahipliği yapacak.

Yeni ABD Başkanı Donald Trump, henüz koltuğuna oturmamış olsa da, teknoloji dünyasının patronları ile bir araya gelecek.

Dev şirketlerin CEO’ları yeni başkana rapor verecek

Görüşmeye Facebook, Google, Apple, Microsoft, Tesla, Intel, IBM ve Cisco şirketlerinin CEO’ları katılacak.

Çarşamba günü New York’ta gerçekleşecek toplantıda CEO’ların yeni başkana teknoloji şirketlerinin ihtiyaçları hakkında bilgi vermesi beklenirken, Trump’ın da seçim döneminde teknoloji şirketlerinin çalışanları tarafından aldığı ağır hakaretleri gündeme getireceği düşünülüyor.

Seçim döneminde, özellikle ABD’li teknoloji şirketleri Trump’a karşı ağır bir muhalefet göstermiş, Facebook çalışanları Trump hakkındaki tüm haberlerin yasaklanması gerektiğini savundukları için işten atılmış, hatta Amazon’un CEO’su Jeff Bezos, Trump’a açık açık savaş ilan etmişti. Trump ise, seçimden sonra Amazon’u çok zor günlerin beklediğini ve Bezos ile “kişisel olarak uğraşacağını” dile getirmişti.

Çarşamba günkü toplantıya Bezos’un da davetli olduğu vurgulanırken, Amazon’un CEO’sunun toplantıya katılması beklenmiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>