Techinside Google News
Techinside Google News

Teknolojiyi bilen personel arayan şehirler

Brookings tarafından yayınlanan rapor, ABD'nin belli başlı kentlerinin, teknolojinin hangi uzmanlığını arayan personel aradığını ortaya koyuyor.
- Advertisement -

angry-employee-sinirli-calisanBrookings tarafından hazırlanan 88 sayfalık America’s Advanced Industries adlı rapora göre Amerika’nın teknoloji bağlantılı 50 iş kolu, ülkenin inovatif, düzenli ve kapsamlı örneklerinin başını çekiyor. Bunlar arasında ise otomobil üretimi, bilgisayar yazılımı, enerji ve benzeri başlıklar mevcut.

Ülke geneline bakıldığında en büyük yüz merkez, ABD’nin ileri endüstri iş kollarındaki yüzde 70’lik kısmı kapsıyor. San Jose yüzde 30’luk iş gücü payını elinde tutarken, Seattle’da bu oran yüzde 16 olarak görülüyor. Diğer veriler ise Wichita (15.5), Detroit (14.8), veSan Francisco (14.0) şeklinde.

Öte yandan 24 büyük merkez en az 10 bin ileri endüstri işini kaybederken, başı Los Angeles, New York, Chicago, Cleveland, Rochester ve New York çekiyor.

Son olarak en büyük 100 ABD metropolü bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) mezunu genç nüfus (20 ile 34 yaş arası) Finlandiya’nın sahip olduğu toplam miktarı geride bırakıyor. Boston, San Jose, Raleigh, ve Provo başı çeken isimler oluyor. Ancak 33 büyük ABD metropolü ise STEM mezunu çalışan kitlesi açısından İspanya’nın ardından geliyor. Bu kentler ise Phoenix, Las Vegas, Miami, Dallas, Detroit, Houston, ve Kansas City olarak not düşülüyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir