Teknosa 2021 yılı hedeflerini açıkladı

0

TeknoSA Yönetim Kurulu Başkanı Barış Oran ve Genel Müdür Bülent Gürcan’ın katılımı ile düzenlenen basın toplantısında şirketin 2021 planları açıklandı. Dijitalleşmeye vurgu yapılan toplantıda 2020 yılı değerlendirilerek 2021 için hedeflerden bahsedildi.

Teknosa 2021 planını açıkladı

Pandeminin hepimize çok şey öğrettiğini belirten TeknoSA Yönetim Kurulu Başkanı Oran, dijitalleşme açısından birkaç yıl ileri gitmek zorunda kaldığımızı söyledi. Birçok firma pandemiden kötü etkilenirken TeknoSA için 2020’nin son 20 yıl arasında en başarılı yıllarının olduğunu belirten Barış Oran cirolarının yüzde 38 arttığını söyledi.

Pandemi ile birlikte gelen dijitalleşme sonucu online ciro geçen yılın 3.6 katına çıktı. Barış Oran, TeknoSA’nın 2020 yılındaki en büyük adımlarının dijitalleşme altyapılarını geliştirmek olduğunu söyledi.

TeknoSA Genel Müdürü Bülent Gürcan 2020 yılına dair genel bir perakende pazarı değerlendirmesi yaparken, teknoloji ürünleri pazarının %38 büyüdüğünü söyledi. Bilgisayar satışlarındaki artışı tablet ve telefonların takip ettiğini belirten Gürcan, pandeminin olumsuz etkilerinden yara almadıklarını söyledi.

Tüketici ihtiyaçları pandemi sebebiyle değişirken TeknoSA da kendini ihtiyaçlara göre yeniledi. Aynı gün teslimat hizmetini geliştiren TeknoSA aynı zamanda müşterilerin mağazadaki çalışanla online görüşmesini sağlayarak mağaza deneyimi yaşatıyor.

2021 yılı planları arasında 80 milyon TL yatırım konusuna vurgu yapan Gürcan, yatırımın dijitalleşme alanında yoğunlaşacağını söyledi. TeknoSA 2021 yılında veri analitiği ve e-terminaller konusunda iyileştirmeler yapmayı planlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>