TeknoSA, mobil alışveriş deneyiminde birinci oldu

0

mobil_uygulama_gorselAvrupa’nın en önemli mobil teknoloji şirketlerinden Monitise’nin “Türkiye Mobil Uygulamaları Araştırması”nda TeknoSA, elektronik kategorisinde birinci oldu. Türkiye teknoloji perakendeciliğinin lideri TeknoSA, hem kullanıcı deneyimi kategorisinde hem de kullanıcı arayüzü değerlendirmesinde en yüksek puanı aldı. Kullanıcı deneyimi kategorisinde kriterlerin “ilk izlenim, göz atma/arama, satın alma ve marka-kullanıcı etkileşimi” kategorileri altında toplandığı, kullanıcı arayüzü değerlendirmesinde ise “marka kimliği ile mobil uyum, mobil standartlarına uyum, içerik ve görsel uyum, mobile özel deneyimler” olarak sınıflandırıldığı araştırmada 25 ayrı e-ticaret sitesi değerlendirildi ve TeknoSA mobil uygulamaları tüm kriterlerde öne çıktı.

TeknoSA mağazalarında yer alan her ürünü kullanıcıların cebine ve tabletine getiren uygulamaların çok kısa sürede ciddi bir trend yakaladığına dikkat çeken TeknoSA Pazarlama Direktörü Cem Işık; “TeknoSA’nın çoklu kanal stratejisinde mobilin yeri çok önemli. Bu alanda yatırımlara öncelik veriyoruz. Mobil sadece bir kanal değil, alışveriş alışkanlıklarını da değiştiren bir platform. Mobil aplikasyonlarımızın indirilme sayısı 1,5 milyona yaklaştı. Aplikasyonlarımız ve mobil sitemiz, Teknosa.com cirosunun %15’ini gerçekleştiriyor. Mobil alışverişin yükselişi e-ticarete göre çok hızlı olacak.” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>