TelecityGroup Türkiye ekibi yeni atamalarla büyüyor

0

ridvan_aysel_telecity2013 yılının Mayıs ayında Türkiye’nin barındırma ve veri merkezi pazarında lider şirketi SadeceHosting’i bünyesine katan Avrupa veri merkezi pazarının lideri TelecityGroup, yeni atamalarla ekibini büyütmeye devam ediyor. Şirkette son olarak Teknoloji Direktörü görevine Rıdvan Aysel getirilirken, Murat Kılınç ise TelecityGroup Türkiye veri merkezi operasyonlarından sorumlu olacak. Daha önce Alcatel, Anadolu Endüstri Holding ve Anadolu Bilişim Hizmetleri (ABH) gibi firmalarda yöneticilik görevlerinde bulunan Rıdvan Aysel, TelecityGroup Türkiye’de ağ ve sistem yönetimi ekibinin yanı sıra yazılım ekibini de yönetecek. Kariyerinde Peregrine Systems, Petsoftel, Tria ve MedNautilus gibi şirketlerin teknik pozisyonlarında önemli görevler üstlenen Murat Kılınç ise, TelecityGroup Türkiye’nin veri merkezi operasyonlarından sorumlu olacak.

TelecityGroup Türkiye Teknoloji Direktörü Rıdvan Aysel yeni görevi ile ilgili şunları söyledi: “TelecityGroup Türkiye ekibinin yeni bir üyesi olarak, sektördeki kişisel deneyimimle grubun Türkiye pazarında yeniden yapılandırdığı operasyonlarına önemli katkılar sağlayacağıma inanıyorum. Ekip arkadaşlarımla birlikte büyük projelere imza atacağımıza ve operasyonumuzu büyüterek müşterilerimize daha da iyi hizmet sunacağımıza dair güvenim tam.”

TelecityGroup Türkiye Operasyon Direktörü Murat Kılınç ise şu görüşleri paylaşıyor: “TelecityGroup tüm dünyada veri merkezi hizmet sağlayıcılığı alanında bilinen bir marka olarak Türkiye pazarına çok önem veriyor. Yeniden yapılanan bu köklü operasyon için çok önemli hedefler belirlendi. Ben ve ekibim, bu hedeflerin gerçekleşmesi için var gücümüzla çalışacağız.”

 

Rıdvan Aysel kimdir?

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Rıdvan Aysel, aynı dalda yüksek lisans derecesi aldı. Kariyerine 1990 yılında Alcatel Teletaş’ta Ar-Ge Tasarım Mühendisi olarak başlayan Aysel, 1996 yılında Anadolu Endüstri Holding bünyesine dahil olarak burada 3 yıl boyunca Ağ Uzmanı olarak görev yaptı. 1999 – 2004 yılları arasında Anadolu Grubu bünyesinde Ağ Müdürü olarak görev yapan Rıdvan Aysel, 2004 yılında katıldığı Anadolu Bilişim Hizmetleri bünyesinde 7 yıl boyunca Teknoloji Müdürü görevinde bulundu. Rıdvan Aysel, TelecityGroup Türkiye’ye katılmadan önce DESTEK Bilgisayar’da Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Murat Kılınç kimdir?

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Telekomünikasyon Mühendisliği Bölümü mezunu Murat Kılınç, kariyerine 1987 yılında başlayarak, 1989 yılında TRT’de BT Altyapıları Müdürü olarak görev aldı. 1999 yılında ABD’nin önde gelen yazılım firmalarından Peregrine Systems’ın Ottawa’daki Kanada operasyonuna dahil olan Kılınç, burada 2004 yılına kadar ekip lideri olarak görev yaptı. Ekim 2004’te Türkiye’ye dönen Murat Kılınç, Petsoftel Telecommunication şirketinin İstanbul Bölgesinden Sorumlu Teknik Müdürü olarak görev yaptıktan sonra telekomünikasyon sektöründe bilişim çözümleri sunan Tria’nın Teknik Müdürü oldu. 2008’de MedNautilus Türkiye bünyesine dahil olan Murat Kılınç, 6 yıl boyunca burada Mühendislik ve Teknik Operasyonlar Direktörü görevini yürüttü. Murat Kılınç, kariyerini TelecityGroup Türkiye Operasyon Direktörü olarak sürdürecek.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>