Telefon bankacılığında yapay zeka çözümü

SESTEK, doğal konuşmayı anlayabilen Sesle Doğal Diyalog teknolojisiyle, Türk Ekonomi Bankası (TEB) müşterilerine özel gelişmiş konuşma-tanıma uygulaması desteği veriyor.

SESTEK ve TEB’in birlikte yürüttüğü ve müşteri memnuniyetine katkı sağlayan proje, Pratik Telefon Bankacılığı kapsamında, TEB sesli yanıt sisteminde (IVR) hizmet veriyor. Yapay zekâ altyapısı olan ve “call steering” olarak da bilinen Sesle Doğal Diyalog teknolojisi, yalnızca sınırlı komutlarla yönlendirilebilen temel konuşma tanıma sistemlerinin aksine, kullanıcıların doğal konuşmalarını da anlayabiliyor.

Teknoloji sayesinde TEB Telefon Şubesini arayan müşteriler karşılarında  gerçek bir insan varmış gibi konuşarak ilgili menüye doğru bir biçimde yönlendiriliyor ve işlemlerini  kısa sürede gerçekleştirebiliyor.

Telefon bankacılığını kullanan müşteriler, her seferinde tüm menüyü dinlemek yerine yapmak istedikleri işlemi birkaç kelimeyle söyleyerek, güvenli ve hızlı şekilde işlem yapacakları menüye yönlendiriliyor.
Sistem, arayanların “Kredi kartımın toplam borcunu ödemek istiyorum”, “Kredi kartı şifremi unuttum”, “Maaşım yatmış mı?”, “Ek hesabımda ne kadar var?” gibi ifadelerini anlıyor ve ilgili bölüme aktararak kısa sürede çözüm sunuyor. Ayrıca, kayıtlı telefon numaralarından TEB Telefon Şubesini arayan müşteriler, son 3 ay içinde gerçekleştirdikleri işlemler temel alınarak, doğrudan kendilerine özel belirlenen menülere yönlendiriliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz