Telefon kaskosu blockchain ile yapılacak

0

telefon kaskosu blockchain

SK Telecom tarafından yürütülen çalışma kapsamında, telefon kaskosu blockchain ile yapılacak. Böylelikle işlemler daha hızlı gerçekleşebilecek.

Telefon kaskosu blockchain ile güvence altında

Kripto paralarla hayatımıza giren blockchain teknolojisi, artık finanstan elektronik belge takibine kadar birçok alanda kullanılıyor. Bununla birlikte birçok işlem daha hızlı ve daha güvenilir hale geliyor.

Güney Kore merkezli Telekom şirketi SK Telecom, bu alanda bir ilke imza atıyor. SK Telecom tarafından yürütülen çalışma kapsamında, telefon kaskolama işlemlerinin artık blockchain ile yürütülmesi hedefleniyor. Bununla birlikte işlemlerde kağıt kullanımının ortadan kalkması hedefleniyor.

Telefonunu kaskolamak isteyen kullanıcıların, artık herhangi bir evrak göndermesine gerek kalmadan işlemleri çevrimiçi şekilde tamamlanabilecek. SK Telecom yeni hizmeti için ilk olarak Samsung ile anlaşma yaptı. Galaxy serisi telefon modelleri, bu hizemtte kullanılacak ilk telefon modelleri olacak.

SK Telecom yöneticilerinden Kim Seong-Soo, gelecekte blockchainin çeşitli hizmet alanlarıyla genişleyeceğini belirtiyor. Blockhain ile evrak odaklı birçok süreç daha gizli, daha hızlı ve daha güvenilir hale geliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>