Techinside Google News
Techinside Google News

Telefon tasarımında 3D yazılımlar kullanılıyor

Akıllı telefonların tasarımı ve üretiminde de üç boyutlu yazılımların imzası var.
- Advertisement -

IMG_2Microsoft Devices Group’daki (Microsoft Cihazlar Grubu) Akıllı Telefonlar ekibi şirketin Lumia akıllı telefonlar, Nokia telefonlar ve telefon aksesuarlarını içeren cihazlar stratejisinden sorumlu. Microsoft, 3DEXPERIENCE platformu ile güvenli bir ortamda işbirliği ve etkileşim içinde çalışma, üretime hazır tasarımları ilk seferinde doğru olarak üretme, geliştirme döngüsü sürelerini düşürme, üretim hazırlama süresiyle maliyetlerde ise düşüş gibi faydalar elde ediyor.

Microsoft’un üç boyutlu yazılımlarla hikayesi 2014 yılında başlamıştı. 2014 yılında Microsoft Cihazlar Grubu üzerinde kurumsal ve süreçlerle bağlantılı etkileri olan devrim niteliğinde kararlar alındı. Grup, global ölçekte ürün geliştirme tarzını sadeleştirme ve fikir paylaşımını kolaylaştırarak farklı ülkelerdeki tasarım yeteneklerinden faydalanmak istiyordu. Yazılımları muhafaza etmek ve güncelleştirmek için çok yüksek bir toplam sahip olma maliyetiyle sonuçlanan büyük ölçüde özelleştirilmiş üçüncü şahıs uygulamaları kullanmaktaydı. Bu nedenle ürün geliştirme döngüsü sürelerini ve veri kalitesini geliştirmek, tüm paydaşlara doğru ürün bilgilerine erişim olanağı sağlamak ve Ar-Ge ve üretim tesislerimizin verimliliğini artırmak için dünyanın her yerindeki geliştirme tesislerinde tesisatlarımızı standartlaştırmayı hedefliyordu.

Grup, ürün geliştirme sürecini sadeleştirmek için Dassault Systèmes’ 3DEXPERIENCE platformunu, HTBody çözümünü ve Smarter, Faster, Lighter Yüksek Teknolojili endüstriyel çözüm deneyimlerini benimsedi. Microsost Cihazlar Grubu’na göre; herhangi bir mobil telefonun başarısı, ürünün görünüşü ve müşterinin ürünü keşfettiği an verdiği his ile başlıyor. HT body ile tasarımcılar, telefon kasalarını tasarlarken daha fazla fikir sahibi olmak ve en iyi fikirlerini öne çıkarmak için kullanabileceği sağlam bir çözüme sahip oldu. Bu çözüm, mutluluk veren ve güzel görünen ürünlere öncülük eden yenilikçiliği destekliyor.

Microsoft Cihazlar Grubu ayrıca, mekanik, elektronik ve üretim uzmanlarından oluşan çok disiplinli bir ekibin 3DEXPERIENCE platformunda ürün geliştirme üzerinde işbirliğinde bulunmasını sağlamak için Dassault Systèmes’in Yüksek Teknolojili endüstriyel çözüm deneyimi Smarter, Faster, Lighter’ı da kullanıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir