Telefonica 5G kullanım hakkı verdi

0

Telefonica 5G kullanım

Telefonica 5G kullanım hakkını Nokia ve Ericsson’a ortak bir şekilde verdi. İspanya’da Telefonica eşit kullanıma izin veriyor.

Telefonica 5G kullanım hakkı için kararını açıkladı

Telefonica yaptığı açıklamada, İspanyol 5G radyo ağı için 3.5GHz ve 700MHz frekans bantları için Nokia ve Ericsson ile bir sözleşme imzaladığını söyledi.

Mobil ve geniş bant operatörü, Nokia ve Ericsson’un 2026 yılına kadar frekans bantlarının kullanımını eşit olarak paylaşacağını, ancak her bir ağın coğrafi dağılımında herhangi bir değişiklik yapılmayacağını söyledi.

Telefonica Operasyon Başkanı Joaquin Mata yaptığı açıklamada: “Bu uzun vadeli bir sözleşmedir ve Telefonica’nın 4G sağlayıcısını sürdürmesi, 5G dağıtımını ve geliştirmesini istikrara kavuşturması için en uygun senaryodur” dedi.

Telefonica, hareketin bağımsız 5G teklifini geliştirmeye odaklanmasına izin vereceğini belirtti. Böylelikle İspanya’da 5G’ye Nokia ve Ericsson öncülük edecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>