Telefonica Huawei donanımlarını değiştiriyor

0

Telefonica Huawei

Telefonica Huawei donanımlarını değiştirmek için Ericsson ile temasını sürdürüyor. Şirketin Ericsson’dan 5G ağ ekipmanı aldığı söylendi.

Telefonica Huawei donanımlarını kaldırmak istiyor

Telefonica’nın İspanya’da piyasaya sürdüğü Huawei donanımlarının bir kısmını değiştirmek için İsveçli üretici Ericsson’dan 5G ağ ekipmanı satın aldığı iddia edildi.

Yeni nesil mobil ağ ekipmanının değiştirilmesi, Telefonica’nın 2019’da açıkladığı tedarikçileri çeşitlendirme stratejisinin bir parçası olarak görülüyor. Genişleme, telekomünikasyon şirketinin başlangıçta, alternatif malzemeleri güvenceye almadan önce satın aldığı bazı Huawei ekipmanlarını piyasaya sürdüğünü söyledi.

Telefonica’daki kaynak, Telefonica’nın Ericsson’dan ne kadar ekipman aldığını veya satın almanın ne zaman yapıldığını söylemeyi reddetti.

Telefonica’nın 2019 kararı, ağ ekipmanlarında küresel pazar lideri Çinli Huawei’nin Washington ve Pekin arasındaki siyasi gerilimlerin merkezine çekildiği bir zamanda geldi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>