Telefonunuzu Webcam Yapan Uygulamalar

0

webcam-telefon

Son günlerde video konferansların artış göstermesiyle birlikte webcam cihazlarına olan talepte de gözle görülür bir artış oldu. Çoğu bilgisayarın üzerinde kamera olsa bile farklı açılardan daha iyi bir görüntü almak isteyen kullanıcılar webcam arayışına girdi.

Peki telefonumuzu bir webcam haline getirsek nasıl olurdu? Uygulama marketlerinde bulunan birkaç uygulamayı sizin için inceledim.

1 – EpocCam

Uygulamanın Windows ve MacOs sürümleri bulunuyor. Uygulamada USB ve WIFI üzerinden görüntü alma imkanına sahip olabiliyorsunuz. Eğer mikrofon ile ilgili bir sıkıntınız var ise uygulama telefonunuzu mikrofon olarak kullanmanıza da olanak sağlıyor.

Ücretsiz versiyonu 640 x 480 çözünürlükte görüntü alma imkanı verirken ücretli versiyonunda 1080p çözünürlüğe kadar yükseltebiliyorsunuz. Açıkcası ücretsiz versiyonu reklamlar yüzünden biraz canınızı sıkabilir. Uygulamayı kurduğunuzda video konferans uygulamalarınızda Epoccam isimli bir kamera görüyorsunuz.

IOS ve Android marketlerden uygulamayı indirebilirsiniz.

2- iVCam
ivicam

iVCam hem IOS hem de Android platformlarında bulunan uygulama bilgisayar tarafında sadece Windows desteği sunuyor. Bu yüzden Mac kullanıcıları için uygun bir uygulama değil. Hem USB hem de wifi üzerinden bağlantı desteği sunan iVCam, iPhone cihazlarda kullanılacak ise bilgisayarda iTunes olmasını zorunlu kılıyor.

Uygulamanın ücretsiz versiyonunda reklam ve çözünürlük sınırlaması bulunuyor. Diğer uygulamalar gibi iVCam’de telefonunuzu mikrofon haline getirmenize olanak sağlıyor.

3- Iriun

Android ve IOS platformları için hazırlanan Iriun aynı zamanda Windows, MacOs ve Ubuntu desteği de sunmakta. Ücretsiz versiyonunda herhangi bir reklam içeriği bulunmuyor. Uygulama usb ve wifi üzerinden iletişime izin veriyor.

Ücretli versiyonu 4K çözünürlüğe kadar görüntü almanıza olanak sağlıyor. Uygulamanın diğer uygulamalardan tek eksisi ses aktarımını yapamıyor olması. Yine de ücretsiz versiyonu bile sizi memnun edecektir.

 

Berkun Meral

2008 yılında Google teknolojilerine olan merakım sayesinde dijital pazarlama konularında kendimi geliştirmeye başladım. Tabi o zamanlar Google Ads diye bir şey pek yoktu :)

2012 yılında ajans olarak Google Partner ünvanını aldım, o günden bu yana hemen hemen tüm dijital pazarlama çözümü sunan firmalar ile çalışıyorum.

Ekibim ile birlikte yarattığımız dijital pazarlama başarılarımız Google’da başarı hikayesi olarak yayınlandı, elbette bize yetmedi, yeni başarılar yolda :)

Bilginin paylaştıkça güzel olduğu konusunda hemfikirim, bu sebepten dijital pazarlama teknolojileri ve dijital dünyadaki tecrübelerim hakkında köşe yazılarımla bildiklerimi anlatıyorum.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>