Telegram botu deepfake uyguladı

0

Telegram botu deepfake

DeepNude yazılımını örnek alan Telegram botu deepfake uyguladı. Telegram botu ile 100 binden fazla kadının fotoğrafı, çıplak vücutlara yapıştırıldı.

Telegram botu deepfake denemesinde bulundu

Deepfake içerikler, günümüzün büyüyen sorunu olmaya devam ediyor. Deepfake içeriklerle dolandırıcılıklardan seçim hilelerine kadar birçok yasa dışı girişimde bulunuluyor.

Başka vücutlara istenilen yüzlerin eklenmesine sağlayan DeepNude’e benzer bir yazılım ile bu kez Telegram gündeme geldi. Sensity isimli güvenlik firması tarafından takibe alınan Telegram botu, 104 binden fazla kadının sahte yetişkin fotoğraflarını üretti. Üstelik bu fotoğrafları sohbetlerde kullandı.

Sahte fotoğraf üretimi yapanların yaklaşık yüzde 70’inin Rusya merkezli olduğu belirtiliyor. Ayrıca İngilizce konuşulan ülkelerde henüz bu botun kullanılmadığı vurgulanıyor. Telegram bu bot karşısında sessizliğini koruyor. Ancak Telegram botu nedeniyle kaç kişinin mağdur durumda kaldığı ise henüz bilinmiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>