Telegram CEO’sundan müjde: sesli arama özelliği geliyor

0

Telegram CEO’su Pavel Durov Twitter hesabından uygulama için yeni bir özelliği duyurdu. CEO paylaşımında sesli görüşme özelliğinin kısa süre içerisinde uygulamaya ekleneceğini belirtti.

Türkiye’de e giderek artan bir kullanım oranına sahip olan Telegram, rakipleri ile yarışma noktasında önemli bir süreç içerisinde. Son dönemlerde farklı özelliklerin eklendiği uygulama için iki yeni özellik daha yolda. Durumun CEO tarafından paylaşılması kesin bir şekilde bilgi alınmasını sağladı ve aynı zamanda yeni özellik için Telegram sosyal medyada da bu sayede konuşuldu.

13 Ocak günü saat 10.19 itibari ile atılan Twitter mesajının ardından kısa sürede CEO Durov için takipçileri farklı sorular sorarak daha detaylı bilgi almak istese de CEO detay vermekten kaçındı

Şifrelenmiş Sesli Arama Özelliği Gelecek

WhatsApp gibi pek çok anlık yazışma uygulamasın olduğu gibi Telegram’da da güvenlik ön planda tutuluyor. Bu bakımdan önümüzdeki günlerde tüm kullanıcılara açılacak sesli görüşme özelliği ile birlikte Telegram güvenlik noktasında tüm kullanıcılara şifreli görüşme imkanı sunacak.

Tema Değişikliği Gelecek

Uygulama için sesli konuşmanın yanı sıra gelecek diğer önemli özellik tema değişikliği olacak. Uygulamanın kullanımı ya da sohbet pencerelerinde artık kullanıcılara daha fazla seçenek sunulacak ve böylece uygulama kişiselleştirilebilecek.

Özelikle sesli arama özelliği geç kalınmış bir özellik olarak değerlendiriliyor. Zira uygulamanın sektördeki en büyük rakiplerinden olan Facebook Messenger ve WhatsApp’ın yanı sıra Slack, WeChat ve Kik gibi uygulamalar sesli veya görüntülü arama özelliği çok önceden geldi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>