Telegram görüntülü arama desteği başlattı

1

Telegram görüntülü arama

Güvenli sohbet platformu Telegram görüntülü arama desteğini başlattı. WhatsApp’ın en yakın rakibi olan Telegram, bu özellikle büyük bir güç kazandı.

Telegram görüntülü arama özelliğine kavuştu

Şu anda çevrimiçi sohbet platformlarına baktığımızda, açık ara WhasApp’ın liderliğini görüyoruz. Ancak kullanıcılara güvenli ve güvenilir bir hizmet sunan Telegram da kullanıcı kitlesinde önemli bir büyüme yaşıyor.

Özellikle de sunduğu yeni özelliklerle Telegram, büyüme stratejisini de genişletiyor. Şu anda 400 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunan Telegram, bir süredir görüntülü arama desteği üzerinde çalışmaktaydı. Beta sürümünde kullanımda olan bu özelliğin, artık uygulamanın 7.0 sürümüyle birlikte kullanıcılara sunulacağı belirtildi. Yeni sürümle birlikte Telegram kullanıcıları artık görüntülü aramalar yapabilecek, ön ve arka kameralar arasında geçiş de sağlanabilecek.

Geliştiricilerin zaman içinde grup görüntülü arama özelliğini de sunması bekleniyor. İlk etaptda görüntülü konuşurken arka planda telefonda başka şeyler yapma gibi imkanlar sunulmasa da geliştirme çalışmaları sonrasında bu özelliklerin geleceği belirtiliyor.

Bununla birlikte Telegram, sık kullanılan emojiler için animasyonlu seçenek de ekledi. Bu emojilerle kullanıcılara daha etkileşimli bir konuşma deneyimi sunulması hedefleniyor.

Yorumlar

  1. Bena Telegran lazım

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>