Telegram görüntülü sohbet için yeni özellik

0

Telegram görüntülü sohbet

Görüntülü sohbete talebin artması nedeniyle, Telegram yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Telegram görüntülü sohbet artık gruplar için kullanılabilecek.

Gruplarla Telegram görüntülü sohbet

Koronavirüs salgını nedeniyle şirketler ve okullar faaliyetlerini online olarak yürütmeye başladı. Bu nedenle son 3-4 aylık dönemde video konferans platformlarına talep arttı.

Bu dönemin yükselen yıldızı ise Zoom oldu. Çok kısa bir sürede kullanıcı sayısını 10 milyondan 300 milyona çıkarmayı başaran Zoom, güvenlik açıklarıyla gündeme gelmeye başladı. Zoom’un kullanıcı verilerini paylaşması, şifreleme konusundaki eksikler bu alanda güvenli platform açığını daha fazla hissettirdi.

Telegram bu konudaki eksikliği kapatmak için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu yıl içinde yayınlanacağı belirtilen yeni özellikle Telegram güvenli grup sohbeti sunacak. Böylelikle görüntülü görüşmeler güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilecek.

Bu yeni özelliğin Telegram’ın kullanıcı sayısına da doğrudan olumlu yansıması bekleniyor. 2018’den bu yana kullanıcı sayısını ikiye katlayan Telegram, 400 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda. Günlük 1,5 milyon kişiye hizmet sunan Telegram’ın, bu yeni özelliğin kullanıcı sayısına olumlu yansıması bekleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>