Telegram indirme sayısı 500 milyonu geçti

0

Telegram indirme sayısı

Google Play Store’da Telegram indirme sayısı 500 milyonu geçti. Gizlilik odaklı Telegram, kullanıcıların gözdesi olmaya devam ediyor.

Telegram indirme sayısı hızla artıyor

Günümüzde kullanıcıların en çok önem verdikleri özelliklerin başında gizlilik ve güvenlik geliyor. Mesajlaşma uygulamaları ise bu özellikleri sağlamada genel olarak eksik kalıyor.

WhatsApp gibi platformların gizlilik konusundaki eksikleri nedeniyle kullanıcılar alternatif mesajlaşma platformlarına yöneliyor. Son yıllarda Telegram sunduğu avantajlarla kullanıcılar için ön plana çıkıyor.

Hiçbir cihaza ön yüklü olarak gelmeyen Telegram, kullanıcılardan gördüğü taleple dikkat çekiyor. Google Play Sotre’daki verilere göre Telegram’ın indirilme sayısı 500 milyon barajını geçti. WhatsApp’ın 5 milyar indirildiği göz önüne alındığında bu sayı her ne kadar düşük kalsa da Telegram’ın bu başarıyı tek başına sağlaması oldukça önemli.

Telegram’ın yaşadığı yükselişte kendi stratejisinin başarılı olmasının yanı sıra kullanıcıların diğer platformlara güveninin azalması da büyük bir paya sahip. Özellikle Facebook bünyesindeki WhatsApp, kullanıcılar için gizlilik konusunda pek cazip gelmiyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>