Telegram kripto para arzına hazırlanıyor

0

Popüler mesajlaşma yazılımı Telegram, Türkiye’de çok yaygın olmasa da dünya çapında yüksek kullanıcı sayısına sahip uygulamalardan biri. Telegram’ın şimdi, sohbet uygulaması içinde para transferi ve alışverişi mümkün kılacak bir kripto para platformu geliştirdiği ortaya çıktı.

Milyar dolarlık TON

Telegram, kendi kripto para birimini piyasaya sürmek için bir de ICO operasyonu planlıyor. Telegram Open Network” (TON) adını alacak yeni para birimi sayesinde Telegram kullanıcıları chat uygulaması içinden birbirlerine para gönderip alabilecek, uygulama içindeki restoranlardan veya mağazalardan sipariş verebilecekler. Hizmet aldıkları şirketlerin faturalarını ödeyebilecekler.

Telegram henüz bu bilgileri teyit etmiş değil ancak şirket içinden sızan bilgilere göre hazırlanan ICO operasyonun milyar dolarlar değerine ulaşması bekleniyor. Bu da TON’un piyasa toplam değeri en yüksek ilk 30 kripto parası arasına girmesi anlamına geliyor. Ayrıca TON’un popüler Telegram uygulaması içinde aktif olarak kullanılacak olması da onun talep görecek bir yatırım olabileceği beklentisini doğuruyor.

Eğer Telegram’ın planları başarılı olur de milyarlarca dolarlık bir ICO gerçekleşirse bunun diğer sosyal medya uygulamaları için de örnek oluşturabileceği düşünülüyor. Bu sayede yıllardır para kazanamayan Snapchat veya Twitter gibi uygulamaların da kendi kripto para birimlerini piyasaya sunması sürpriz olmayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>