Telegram reklam gösterimine başlıyor

0

Telegram reklam

Telegram reklam gösterimi ile platformun gelir stratejisini genişletiyor. Artık Telegram kanallarında reklam gösterimi yapılacak.

Telegram reklam ile finansman sağlayacak

Şu anda 500 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Telegram, gelir stratejisine yönelik de önemli iyileştirmeler yapıyor. Telegram gelir elde edebilmek için artık reklam yayınlamaya başlıyor.

Telegram’ın kurucu ismi Pavel Durov, daha büyük kitlelere ulaşabilmek için platformun para kazanması gerekliliğini belirtti. Bunun için de Durov, uygulamada reklam göstermeye başlayacaklarını duyurdu.

Durov, Telegram’n reklam gösterme isteğindeki ana nedenin ise şirketin bağımsız kalabilmek için verdiği mücadele olduğu belirtildi. Durov, Telegram’ın tıpkı WhatsApp gibi satılmayacağını saygı duyulan kaliteli hizmet sunmaya devam edeceklerini söylüyor.

Telegram’ın iş süreçlerini devam ettirebilmesi için birkaç yüz milyon dolarlık gelire ihtiyacı var. Telegram, reklam konusunda afresif bir strateji izlemeyecek. Birebir konuşmalarda ve grup sohbetlerinde kullanıcılara reklam gösterilmeyecek. Bunun yerine sadece bazı kanallarda reklam gösterimi sunulacak. Ayrıca ücretli çıkartmalar da sunularak, Telegram gelir elde etmeye çalışacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>