Telekom şirketleri ağ maliyeti finansmanında destek bekliyor

0

telekom şirketleri ağ maliyeti

Avrupa merkezli telekom şirketleri ağ maliyeti finansmanı konusunda ABD’li şirketlerde destek bekliyor. CEO’lar ortak açıklamada bulundu.

Telekom şirketleri ağ maliyeti finansmanını görüşüyor

Deutsche Telekom, Vodafone ve diğer 11 büyük Avrupa telekom şirketinin CEO’ları 29 Kasım Pazartesi günü ortak açıklama yaptı.

CEO’ların çağrısı, telekom endüstrisinin Netflix ve Google’ın YouTube ve Facebook tarafından sağlanan veri ve bulut hizmetleriyle başa çıkmak için 5G, fiber ve kablo ağlarına yönelik büyük yatırımlarla karşı karşıya kalmasıyla geldi.

Avrupa telekom sektöründeki yatırımlar geçen yıl 52,5 milyar Euro’ya yükseldi ve altı yılın en yüksek seviyesi oldu. CEO’ların yaptığı ortak açıklamada: “Büyük ve artan miktarda ağ trafiği büyük teknoloji platformları tarafından üretiliyor ve bundan para kazanılıyor, ancak bunun için telekomünikasyon endüstrisi tarafından sürekli, yoğun ağ yatırımı ve planlaması gerekiyor” denildi.

AB vatandaşlarının dijital dönüşümün avantajlarından yararlanmalarını sağlayan bu model, ancak bu tür büyük teknoloji platformlarının ağ maliyetlerine de adil bir şekilde katkıda bulunması durumunda sürdürülebilir olabilir” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>