Telstra 5G ağ kapsamını genişletecek

0

Telstra 5G ağ

Telstra 5G ağ kapsamı için genişleme planlamasını yaptı. Telekom devi, 2025 yılına kadar ülkenin yüzde 95’ine yayılacak.

Telstra 5G ağ kapsamı için büyüme hedefini paylaştı

Avustralya telekom operatörü olan Telstra, 2025’in sonuna kadar 5G ağ kapsamını ülkenin yüzde 95’ine genişletme ve 366,85 milyon ABD doları maliyet düşürme planının ana hatlarını çizdi.

Telstra daha önce, 5G’yi Avustralya genelinde 200’den fazla şehir ve kasabada seçili bölgelere genişlettiğini ve ağın artık Haziran 2021’e kadar nüfusun yüzde 75’inden fazlasına 5G kapsama alanı sağladığını söyledi. Telstra’nın ağa bağlı yaklaşık 1.6 milyon 5G cihazı bulunuyordu.

Kasım ayında üçe bölünen şirket, Temmuz ayında mobil kule işindeki yüzde 49 hissesini 2.8 milyar Avustralya dolarına sattı.

Bununla birlikte Telstra, devlete ait bir geniş bant ağının kullanıma sunulmasından kaynaklanan sabit hat işinde zorluklarla karşılaştığı için operasyonlarını yeniden yapılandırmaya çalışıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>