Telstra 5G ağ yeteneklerini sergiliyor

0

Telstra 5G

Telstra 5G çözümleri hakkında bilgi edinmek, planlamak ve geliştirmek için yeni bir çalışma yapıyor. Sistemi, Avustralya merkezlerinde olarak devreye sokmadan önce Gold Coast’daki deneme ağını, test laboratuvarını ve yeniliği kullanıyor.

Telstra 5G çözümleri

Telstra, Gold Coast’da yeni 5G Yenilik Laboratuvarı ve test ağını sergiledi. Yapılan testlerde tek bir kullanıcı için 3Gbps’nin üzerinde indirme hızına ulaşıldı. Networks Mike Wright direktörü Telstra’nın nerede ve ne zaman ticari olarak 5G’yi piyasaya çıkarmayı beklediğini belirtmese de 2018 yılının hareketli geçeceğinin sinyallerini verdi. Çalışmaların özellikle “5G hakkında öğrenme” odaklı olacağını belirtti.

Wright: “Teknoloji olgunlaştıkça, 2019 yılının 5G lansmanı yılı olabileceğini umuyoruz. Kesin yer, tarih ve zaman konusunda sürpriz yapabiliriz” dedi. İnovasyon merkezindeki bir test sırasında Telstra, 5G deneme ağının 3.286Gbps’lik ve 302Mbps’lik download ve upload hızlara ulaştığını gösterdi. Gecikme süresi ise sadece 6 milisaniye oldu. Buna kıyasla, 4G şebekesi 17 milisaniye gecikmeli olarak 70Mbps ve 57Mbps download ve upload hızın ulaşabildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>