Telstra ankesörlü telefon görüşmelerini ücretsiz yaptı

Telstra ankesörlü telefon
Telstra ankesörlü telefon

Telstra ankesörlü telefon görüşmelerini ücretsiz hale getirdiğini açıkladı. Bu telefonların halen kullanıldığı da belirtildi.

Telstra ankesörlü telefon görüşmeleri için planını açıkladı

Telstra, tüm Telstra ankesörlü telefon görüşmelerini Avustralya’nın her yerinde herkes için ücretsiz hale getireceğini duyurdu.

Uluslararası aramalar ve premium ve uydu numaralarına yapılan aramalar hala bir ücrete tabi olurken, Telstra Air uygun Telstra müşterileri için ücretsiz olmaya devam edecek. Avustralya’da kamuya açık ankesörlü telefonlar, ilk kez 1880’lerin sonlarında piyasaya sürüldüklerinden bu yana çok yol kat etti. Cep telefonlarının ortaya çıkmasından çok önce, dışarıdayken iletişim kurmanın yolu oldu

Telstra, 2001 yılında Avustralya’da yaklaşık 36 bin ankesörlü telefon olduğunu söyledi. Ancak, 20 yıl sonra bu sayı ülke genelinde yarıdan fazla azalarak kabaca 15 bin ankesörlü telefona düştü. Ankesörlü telefonların sayısındaki düşüşe rağmen, Telstra patronu Andy Penn, özellikle bölgesel ve uzak bölgelerdeki, ülkenin en savunmasız insanları ve topluluklarının çoğu için yaşam çizgisi olmaya devam ettiklerini söylüyor.

Telstra yaptığı açıklamada: “Herkesin akıllı telefonu olduğu günümüz toplumunda bunları kimlerin kullandığını merak ediyor olabilirsiniz. Aslında hala ankesörlü telefonlarımız aracılığıyla yılda 11 milyondan fazla çağrı alıyoruz ve daha da önemlisi, bunların 200 binden fazlasını acil aramalar oluşturuyor” ifadelerine yer verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz