Temassız teknoloji için ilgi artıyor

0

Temassız teknoloji

Önümüzdeki yıllarda teknolojideki en büyük trendlerden biri, müşterilerin kullandıkları ürün ve hizmetlerle temassız etkileşim kurmasını sağlayan kullanıcı arayüzlerinin sürekli olarak geliştirilmesi olacak.

Pandemi sırasında güvenli müşteri deneyimlerini sürdürmenin yeni yollarını bulma ihtiyacıyla teşvik edilen şirketler, çalışanların ve müşterilerin geleneksel, daha düz 2D bilgi işlem alanının ötesine geçerek etkili bir şekilde çalışmasına ve oynamasına yardımcı olan yeni temassız arayüzleri benimsemeye istekli. Şirketler, otomatik konuşma tanımadan 3D göz takibine ve jest tabanlı hesaplamaya kadar bu teknolojilerin, müşteri deneyimlerinin kalitesini olumsuz etkilemeden dokunmatik ekranlara olan bağımlılığı kırmak için nasıl kullanılabileceğini araştırıyor.

Danışman Capgemini, kuruluşların temassız arayüzlerin sağlık ve güvenlik bilincine sahip bir ortamda yüksek kaliteli deneyimlerin ayrılmaz bir parçası olduğunu kabul ettiğini söylüyor. İş liderlerinin yüzde 75’i, salgın sonrası dünyada dokunmatik olmayan uygulamalara yönelik artan müşteri iştahının devam edeceğine inanıyor.

Örneğin perakende, self servise ve Amazon Go gibi modellere geçerek, kasiyerlerin kaldırılması gibi pahalı insan etkileşimlerinden zaten uzaklaşıyor. Diğer perakendeciler dokunma miktarını azaltmayı deniyorlar.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>