Techinside Google News
Techinside Google News

Temel HTML ve CSS öğrenmek için 9 sebep

Kod öğrenmenin önemli olduğunu defalarca duydunuz. Peki bir yazar, pazarlamacı, finans gurusu veya kar etmeyen şirket çalışanı olarak kodlamayı öğrenmeli misiniz?
- Advertisement -

Biraz HTML ve CSS bilgisi kariyerinizde büyük farklılık yaratabilir. HTML ve CSS internetin yapıtaşlarıdır. HTML (Hyper Text Markup Language) web tarayıcınıza bir web sitesinin neresinde, ne olduğunu anlatmak için bir dildir. Yani HTML’i kullanarak başlıkları, paragrafları, linkleri, görselleri ve daha fazlasını tanımlayabilir, böylece tarayıcınıza web sitesinin yapısını anlatabilirsiniz.

CSS (Cascading Style Sheets) ise web sitelerine görünüş ve format kazandıran dildir. Başka bir deyişle sitenizi ilginç fontlar, zengin renkler, harika arka planlar hatta kaygan animasyonlar ve 3D efektler için CSS’i kullanabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi oldukça kolay. Hâlâ “İyi de iş hayatımda bunlar ne işime yarayacak ki?” diye düşünüyor olabilirsiniz. Bu kolay dilleri öğrenerek patronunuzun veya potansiyel işverenlerinizin gözüne girebilir, iş arkadaşlarınızı mutlu edebilir ve daha kazançlı bir kariyere yelken açabilirsiniz.

1- Müşterileriniz için mükemmel e-postalar hazırlayabilirsiniz: HTML ve CSS editörleri ile git gide en iyi çevrimiçi pazarlama aracı haline gelen e-postaları tasarlayabilirsiniz.

2- Baş döndürücü bir kurumsal bülten hazırlayabilirsiniz.

3- Şirketinizin WordPress sitesi ile oynayabilirsiniz: Pek çok şirket web sitesi WordPress ile yapılır ve biraz HTML ve CSS bilgisi ile site üzerinde küçük değişiklikler yapabilirsiniz.

4- İş arkadaşınıza (ya da patronunuza) kod öğretebilirsiniz

5- Teknik takımının sizi sevmesini sağlayabilirsiniz: Onlarla aynı dili konuşarak işleri hızlandırabilir, sitede neyin değişmesi gerektiğini sınırları da bilerek rahatça söyleyebilirsiniz.

6- Yeteneklerinizi mükemmel bir şekilde ayarlanmış bir Tumblr bloğunda gösterebilirsiniz.

7- Sıfırdan profesyonel bir özgeçmiş sitesi hazırlayabilirsiniz

8- Tasarım yetenekleriniz bir sonraki seviyeye taşıyabilirsiniz

9- Daha fazlasını öğrenmeye ve kazanmaya başlayabilirsiniz: HTML ve CSS webin temeli olduğu için aynı zamanda teknik yetenekleriniz bir üst seviyeye taşımak için de size temel olacak. Bu dilleri bildiğinizde PHP veya Ruby gibi diğer dilleri öğrenmek ve yeni iş fırsatlarına yelken açmak sizin için oldukça kolay olacak.

Mashable’da yayınlanan bir yazıdan Türkçe’ye çevirilmiştir.

 

 

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir