Temizlik ve eğitimde robotların dönemine girdik

0

Temizlik ve eğitimde robotlar

Temizlik ve eğitimde robotlar etkin bir şekilde rol oynamaya devam ediyor. Brain Corp, 6.8 milyon saatlik insan gücüne ulaşıldığını duyurdu.

Temizlik ve eğitimde robotlar söz sahibi

Son bir yılda robotlar, ticari temizlik endüstrisinde önemli ölçüde işçilerin yerini aldı. Robotikte çekirdek teknoloji yaratan Brain Corp adlı bir şirket, kısa süre önce 1 Ekim 2020’den 1 Ekim 2021’e kadar, özellikle hastanelerde otomatik robotik kullanımının bir dizi endüstri sektöründe önemli ölçüde arttığını duyurdu.

Hastanelerdeki artış yüzde 2,5 eğitimdeki artış ise yüzde 426 oldu. Pandemi sırasında değişen ofis kültürleri ve değişen talep, temizlik hizmetleri üzerinde özellikle büyük bir etki yarattı.

Brain Corp gibi şirketler, otonom robotların yeni, değişen ortamlarda çalışmasına izin veren AI yazılımı ve AMR’ler çoğaldıkça fiyatları düşen gelişmiş sensörler aracılığıyla teknolojiyi geliştiriyor. Hatta şirketin BrainOS destekli otonom mobil robot filosu, şirketin tahmin ettiği 6.8 milyon saat insan çalışmasına eşdeğer olan 100 milyar fit kare alana ulaştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>