Techinside Google News
Techinside Google News

Tencent Iflix platformunu satın aldı

Yayın dünyasında söz sahibi olmak isteyen Tencent yatırımlarına devam ediyor. Bunun için Tencent Iflix platformunu satın aldı.
- Advertisement -

Yayın dünyasında söz sahibi olmak isteyen Tencent yatırımlarına devam ediyor. Bunun için Tencent Iflix platformunu satın aldı.

Tencent Iflix satın almasını gerçekleştirdi

Teknoloji dünyasında Asya pazarı, kendine özel dinamiklere sahip. Dünya devi dediğimiz şirketlerde, Asya pazarında hiçbir paya sahip olamayabiliyor veya ikinci planda kalabiliyor. Bunda Asya pazarının kendi içinde çıkardığı başarılı girişimlerin büyük bir payı var.

Çin merkezli sosyal medya ve eğlence devi Tencent de bunlardan sadece biri. Bu alandaki dinamikleri kendi avatajına çevirmek isteyen Tencent, uzun süredir yayın dünyasına yönelik adımlar atıyordu. Son olarak Tencent, Netflix benzeri video akış platformu Iflix’i satın aldığını duyurdu.

Bu satın almayla 13 ülkede faaliyet gösteren Malezya merkezli Iflix, Tencent bünyesine geçmiş oldu. İçerik ortaklarına yapılan bilgilendirmede ise Iflix adının 6 ila 12 ay süre boyunca kalacağı da bildirildi.

Nisan 2020 verilerine göre Iflix’in 25 milyondan fazla aktif kullanıcı sayısı var. Platformun aylık görüntülenme  süresinin ise 2,5 milyar dakikadan gazla olduğu belirtiliyor. Bir dönem maddi sıkıntılar da yaşayan Iflix’in 2018 yılındaki zararı 158 milyon dolara ulaşmıştı.

Tencent tarafında yapılan açıklamada, Iflix’in teknoloji ve kaynaklarının satın alındığı belirtildi. Bu satın almayla, uluslararası yayın platformu WeTV’nin daha yüksek kalitede içerik sunacağı vurgulandı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir