Tencent Music büyümeye devam ediyor

0

Tencent Music

Spotify benzeri müzik platformu olan Tencent Music, ABD’de halka arz edilecek. Böylelikle Spotify’a önemli bir rakip daha geliyor.

Tencent Music Spotify’a rakip oluyor

Çin, Avrupa ve ABD’de popüler olan uygulamaların yerine, Asya’da geliştirilen uygulamaları kullanarak farklı bir yol izliyor. Bu durum müzik platformlarında da benzer. Çin’de dünyanın en büyük iki müzik platformu olan Spotify ve Apple Music yerine Tencent şirketinin altında faaliyet gösteren Tencent Music tercih ediliyor.

Şirket, ABD’de halka arz edilerek Spotify’ın en büyük rakiplerinden biri haline gelecek. Tencent Music’i Spotify’dan farklı kılan ise müzik dinlemenin ücretsiz olması. Platform Spotify gibi abonelik sistemi ile değil, sanal hediyeler ve kareoke gibi canlı performanslardan gelir elde ediyor.

Platforma her ay ödeme yapan kullanıcı sayısının ise 90 milyon civarında olduğu belirtiliyor.

Bir diğer önemli nokta ise Tencent’in yüzde 10 hisse sahibi olması nedeniyle Spotify’ın en büyük yatırımcısı konumunda olması. Bu nedenle iki platformun rekabetinden Tencent herhangi bir zarar görmeyecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>