Techinside Google News
Techinside Google News

Tencent personel ayarlamaları yaptığını söyledi

Tencent Holdings, yakın zamanda kurulan "genişletilmiş gerçeklik" (XR) işinde personel çıkardığını belirtmesinin ardından bazı personel ayarlamaları yaptığını söyledi.
- Advertisement -

Tencent Holdings, yakın zamanda kurulan “genişletilmiş gerçeklik” (XR) işinde personel çıkardığını belirtmesinin ardından bazı personel ayarlamaları yaptığını söyledi.

Çinli teknoloji kuruluşu 36Kr, Tencent’in birimin 300’den fazla personeline yeni iç veya dış fırsatlar bulmaları için iki ay süre verileceğini ve birimin dağıtılacağını bildirdiğini bildirdi. Asya’nın en büyük internet şirketi Tencent, işi dağıtmayı planladığının doğru olmadığını söyledi. Donanım geliştirme planları değiştikçe bazı iş ekiplerinde ayarlamalar yaptığını söyledi.

Şirket, birimi yazılım ve donanımı içerecek ve Tencent’in sanal dünyaların metaverse kavramı konusundaki iddiasına öncülük edecek bir iş kurmak amacıyla geçen yıl Haziran ayında kurdu.

Genişletilmiş gerçeklik, metaverse’nin yapı taşları olarak kabul edilen sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik gibi sürükleyici teknolojileri ifade eden bir terim. Metaverse, Mark Zuckerberg’in Facebook’un adını Meta Platforms olarak değiştirip şirketin geleceğini bir metaverse inşa etmeye adayacağını söylemesinin ardından 2021’de yatırımcılar ve teknoloji şirketleri için yeni teknoloji kelimesi oldu.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir