Tencent rüşvet skandalıyla ilgili açıklama yaptı

0

Tencent rüşvet

Tencent rüşvet skandalıyla ilgili yeni sayıları bildirdi. 70 çalışanın rüşvet nedeniyle işten çıkarıldığını açıkladı.

Tencent rüşvet skandalı için rapor yayınladı

Çin’in en büyük sosyal medya ve video oyunları şirketi olan Tencent Holdings, geçen yıl yaklaşık 70 çalışanını rüşvet ve zimmete para geçirme olayları nedeniyle işten çıkardığını ve gelecekteki sözleşmeler için 13 şirketi kara listeye aldığını açıkladı.

Tencent, bir sosyal medya gönderisinde ayrıca 10’dan fazla kişiyi eylemleriyle ilgili olarak yetkililere bildirdiğini söyledi.

Çin hükümeti son yıllarda yolsuzluğa karşı sıkı önlemler alırken, teknoloji şirketleri, ülkenin teknoloji patlamasının ardından değerlemeleri ve profilleri yükseldikçe, usulsüzlüklerle ilgili kendi soruşturmalarını ikiye katladı.

Tencent, rüşvetle mücadele kampanyasına 2019’da başladı ve araştırmalarının sonuçlarını düzenli olarak rapor ediyor. Tencent, 2021’de dijital müzik departmanından eski bir çalışanın tedarikçilerinden iyilik isteyip onlardan iyilik almasını içeren bir vaka olduğunu söyledi. Ayrıca Tencent ile bir anlaşma yapmak için kontrol ettiği bir şirketi kullanmaktan kazanç sağlayan bir spor içeriği çalışanı içeriyordu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>