Tencent Sumo Group’u satın aldı

0

Tencent Sumo Group

Tencent Sumo Group’u 1.3 milyar dolara satın aldı. Bu satın almayla Tencent, oyun devlerini bünyesine katmaya devam ediyor.

Tencent Sumo Group’u bünyesine kattı

Çeşitli stüdyoları Hitman’dan Forza’ya ve Disney Infinity’ye kadar her şey üzerinde çalışmış olan İngiliz şirketi Sumo Group, Çinli dev Tencent tarafından 1.3 milyar dolara satın alındı.

Bu satın alma, son yıllarda aşağıdakiler gibi diğer oyun şirketlerine yatırım yapan veya sahipliğini üstlenen Tencent için en sonuncusu oldu.

♦ Riot Games (Tencent %100 hisseye sahiptir)

♦ Epik Games (%40)

♦ Dontnod (%23)

♦ Activision Blizzard (%5)

♦ Ubisoft (%5)

♦ Paradoks (%5)

PlatinumGames, Roblox ve Bohemia Interactive gibi şirketlere daha küçük yatırımların yanı sıra birçok şirkette yatırımı bulunuyor.

Tencent ayrıca video oyun sitesi Fanbyte’nin de sahibi konumunda. Daha önce şirkette yüzde 8 hisseye sahip olan Tencent tarafından satın alındıkları sırada, Sumo’nun İngiltere genelinde beş ana stüdyosu ve Sumo’nun kendilerini daha yeni Şubat ayında satın aldığı Polonyalı stüdyo PixelAnt da dahil olmak üzere beş yan kuruluşu daha vardı.

Geçen yıl Tencent, ABD iş ve müşterilerinin WeChat mesajlaşma hizmetinden potansiyel olarak Tencent’in video oyunlarından herhangi birine kadar şirketin herhangi bir hizmetiyle uğraşmalarını yasaklamaya çalışan o zamanki Başkan Donald Trump tarafından hedef alındı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>