Tencent yatırım yapmaya devam ediyor

0

Tencent yatırım

Tencent yatırım portföyünü genişleterek, küresel ölçekte sektörde birinci olmayı hedefliyor. Tencent bu kez Japonya’dan bir şirkete yatırım yaptı.

Tencent yatırım portföyünü genişletiyor

Oyun sektörü, son yılların en hızlı yükseliş yaşayan sektörleri arasında yer alıyor. Bu nedenle sektördeki büyük şirketler, başarılı ve nispeten küçük şirketlere yatırım yaparak büyüme stratejisi yürütüyor.

Oyun sektörünün dev ismi Çin merkezli Tencent, Japonya merkezli oyun stüdyosu Platinum Games’e yatırım yaptığını duyurdu. yapılan sermaye yatırımının miktarı ise henüz resmi olarak açıklanmadı. Tencent’in, Platinum Games’in bağımsız kalmasına devam etmesini planladığı ve kuruluşa hiçbir şekilde müdahale etmeyeceği belirtiliyor. Platinum Games oyun geliştirmeye devam ederken, geliştirilen bu oyunlar hiçbir aracı şirket olmadan piyasaya sürülebilecek.

Özellikle çok oyunculu oyun geliştiren stüdyolara yatırım yapan Tencent, Platinum Games ile bu yatırımlarına bir yenisini eklemiş oldu. Tencent’in, Fortnite’ın yapımcı şirketi olan Epic Games’de de %40 hissesi bulunuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>