Tenis robotu: Tenniebot

0

Tenis robotu

Tenis robotu sayesinde tipik bir tenis antrenmanından sonra ortaya çıkan top karmaşası sona eriyor. Tenis robotu, sahadaki topları tespit edip, toplayabiliyor.

Tenis robotu ile verimli antrenman

Tennibot isimli robot, antrenman sonunda kortta yaşanan top karmaşasını ortandan kaldırabilecek özellikte. Android ve iOS uygulama üzerinden kontrol edilebilen robot, tenis kortunda gezinerek özel tasarlanmış ön kısmı sayesinde topları toplayabiliyor. Yapay zekaya sahip olan robot, bu işlemi ister otomatik isterse kullanıcı talimatlarıyla yerine getirebiliyor. Yol üstünde karşılaştığı topları, özel haznesine atıyor. Bu haznesine toplamda 80 tenis topu sığabiliyor.

Yaklaşık 2.2 km/s hızla hareket eden Tenniebot, 90 dakikada tam şarj oluyor. Tam dolum şarj ile 4-5 saat kadar kesintisiz çalışabiliyor. Kickstarter üzerinden destekçi toplamaya devam eden bu girişimde, Ocak 2019 itibariyle teslimatların başlaması hedefleniyor. Erken teslimat için 650 dolarlık fiyat etiketine sahip olan robotun, perakende fiyatının 1000 dolar seviyelerinde olacağı belirtiliyor.

Robotlar, üretim sektörünün yanı sıra spor dallarını da otomatik hale getiriyor. Gelecekte birçok uluslar arası müsabakada bu robotu görmek sürpriz olmayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>