Tesla 10 bininci şarj istasyonunu açtı

0

Elon Musk bütün Amerika’yı şarj ağlarıyla örmeye devam ediyor. 

Bu araçlar nerede şarj olacak?

Tesla markasıyla tüm dünyada elektrikli otomobillerin prestijini güçlendiren ve elektrikli otomobillere karşı ön yargıyı kıran Musk için şarj istasyonları stratejik değer taşıyor. 

Ülkedeki şarj istasyonlarının sayısı arttıkça elektrikli otomobillere ve dolayısıyla Tesla’ya olan ilginin de arttığının farkında olan Musk aynı zamanda Tesla şarj istasyonları ile Tesla sahiplerine elektrik satarak düzenli gelir de elde etmiş oluyor.

Tesla şimdi 10 bininci süper şarj istasyonunu Kanada da hizmete açtığını duyurdu. Süper şarj istasyonları araçların çok hızlı şekilde şarj olmasını ve şarj için çok beklemeden yollarına devam etmesini sağlıyor. 

Süper şarj istasyonları, yüksek fiyatlı bazı Tesla modelleri için birkaç yıl boyunca ücretsiz kullanım sunuyorken, diğer Tesla sahipleri abonelik avantajı veya kullandığın kadar öde yöntemiyle şarj istasyonlarından yararlanabiliyorlar.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>