Techinside Google News
Techinside Google News

Tesla, 2025’te yeni elektrikli araçlarla pazara giriyor

Elektrikli otomobil devi Tesla, 2025'te yeni elektrikli araçlarla pazara girmeye hazırlanıyor. İşte detaylar

Elektrikli otomobil devi Tesla, 2025 yılında model çeşitliliğini artırmayı ve Çinli rakiplerine karşı güçlenmeyi hedefliyor. Reuters’in özel haberine göre, Tesla’nın 2025 yılında “Redwood” kod adlı yeni bir kitlesel pazar elektrikli aracı üretme planları bulunuyor. Bu araç, kompakt bir crossover olarak karşımıza çıkacak.

Elektrikli otomobil devi Tesla CEO’su Elon Musk, uzun zamandır yeni nesil, uygun fiyatlı elektrikli araçlar ve sürücüsüz robotaksiler konusunda planlarını açıklıyordu. 25.000 dolarlık giriş seviyesi bir otomobil de dahil olmak üzere bu yeni modeller, daha uygun fiyatlı benzinli araçlar ve Çinli üreticilerin artan rekabetine karşı bir cevap olacak. Tesla’nın bu hedefler doğrultusunda çalıştığı, 2023 yılında dünya genelinde en büyük elektrikli araç üreticisi olarak Çinli BYD tarafından geçildiği dikkate alındığında önem kazanıyor.

- Advertisement -

Planlanan “Redwood” adlı yeni elektrikli aracın üretimi için Tesla’nın 2023‘te tedarikçilerle görüştüğü ve başlangıçta haftalık 10.000 araçlık üretim kapasitesini hedeflediği belirtiliyor. Üretimin Haziran 2025’te başlaması bekleniyor. Ancak, Tesla’nın önceki lansmanlarda fiyatlandırma ve hedeflere ulaşma konusunda zorluklar yaşadığı hatırlanmalıdır. Örneğin, Cybertruck‘ın üretimi gecikti ve başlangıç fiyatı Musk’ın 2019’da belirttiğinden %50 daha yüksek oldu.

Elon Musk’ın daha önceki açıklamalarına göre, uygun fiyatlı modelin üretimi başlangıçta Teksas’taki fabrikada gerçekleşecek. Ancak kaynaklar, Tesla’nın ayrıca Berlin yakınlarındaki fabrikasında daha ucuz otomobiller üretme ve Hindistan’da bir fabrika kurma konularında da çalışmalar yaptığını belirtiyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir