Tesla 53 bin aracını geri çağırıyor

0

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, 2016 yılında sattığı 76 bin otomobilin 53 binini, önemli bir hataya sahip olduğu şüphesiyle geri çağırdı.

Tesla’ya göre, el freni mekanizmasında yer alan sorunlu bir parçanın aracın el frenini boşa almayı engellemesi nedeniyle araç sahipleri zor zamanlar yaşayabiliyor. Firma sorunu düzeltebilmek için bu sorunlu parçanın takılı olduğunu tespit ettikleri 53 bin aracı geri çağırma kararı aldı.

Tesla ayrıca bu sorunun bir güvenlik sorununa yol açmadığını ancak aracın sürüş konforunu olumsuz etkilediğini, şoförlerin parktan çıkmakta zorlandığını dile getiriyor.

Fakat bu sorunun ortaya çıkmasıyla Tesla’nın hisse değerleri %2 oranında değer kaybetti. Öte yandan firmanın Autopilot uygulaması hakkında da sorunlar yaşanıyor ve çoğu kullanıcı Autopilot uygulamasının “otonom sürüş teknolojisi” gibi pazarlandığını ve aldatıldıklarını dile getirerek şikayet ediyorlar. Bazı kullanıcıların bu nedenle firmaya dava açmaya hazırlandığı da medyaya yansıyan duyumlar arasında. Bakalım Tesla bu zor günleri imajını zedelemeden atlatabilecek mi?

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>