Techinside Google News
Techinside Google News

Tesla araç sigortasını piyasaya sürdü

Tesla araç sigortasını önemli eklemelerle piyasaya sürdü. Tesla sürücü puanlaması yaparak,her sürücü için farklı bir sistem oluşturacak.
- Advertisement -

Tesla araç sigortasını önemli eklemelerle piyasaya sürdü. Tesla sürücü puanlaması yaparak,her sürücü için farklı bir sistem oluşturacak.

Tesla araç sigortasını yeniliklerle piyasaya sürdü

Tesla, yeni ana eyaleti olan Teksas’ta araba sigortası sunuyor. Electrek’e göre, Teksaslılar için mevcut olan sigorta, Golden State’de sahiplerin alabileceğinden oldukça farklı.

Sigorta; gerçek zamanlı sürüş davranışlarını kullanarak bir müşterinin sigorta primini hesaplıyor. Tipik olarak diğer sigorta sağlayıcıları tarafından kullanılan kredileri, yaşları ve cinsiyetleri Tesla için önemli değil. Otomobil üreticisi, müşterilerin iddia geçmişine ve sürüş kayıtlarına bile bakmayacağını söylüyor.

Bunun yerine Tesla, Eylül ayında yayınlanan Full Self-Driving Beta sürümüyle sunduğu bir özellik olan “güvenlik puanlarına” bakacak. Ödenmesi gereken prim, sürücünün yolda karşılaştığı koşullara bağlı olarak her ay değişebileceğinden, bu durum işleri oldukça zorlaştırabilir. Her zorunlu çarpışma uyarısı ve zorunlu Otomatik Pilotun devre dışı bırakılması, puanlarını etkileyecektir. Diğer araçları güvenli olmayan bir mesafeden takip etmek, çok sert fren yapmak ve virajları agresif bir şekilde döndürmek de puanlarını düşürebilir. Güvenlik puanı bu noktada hala bir beta özellik ve Tesla, zamanla iyileşmesi gerektiğini söyledi.

Araç sahipleri artık, otomobil üreticisinin politikalarını başlatmak için 90 güvenlik puanı alacağı bir teklif için başvurabilir. Fiyat, bundan sonraki müşterinin performansına bağlı olacaktır ve geleneksel bir sağlayıcının ücretlendirdiğinden daha yüksek veya daha düşük olabilir. Tesla’nın yeni ana durumunun da açıklandığı hissedar toplantısında Elon Musk, şirketin Kaliforniya’daki teklifini de gerçek zamanlı sürüş davranışına dayalı olacak şekilde yükseltmeyi planladığını söyledi. Henüz değişikliği uygulamasına izin verilmiyor, ancak şu anda düzenleyicilerden izin istemeye çalışıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir