Tesla araçlara akıllı park özelliği geliyor

0

akıllı park özelliği

Elon Musk yaptığı paylaşıma göre, Tesla araçlara akıllı park özelliği geliyor. Bu özellik sayesinde araç sahipleri, park yeri aramak zorunda kalmayacak.

Akıllı park özelliği ile ilgili detaylar

Elektrikli araç sektörünün dev ismi Tesla, bir yandan da araçlarını otonom hale getirmek için çalışmalarına devam ediyor. Musk, bu çalışmalar kapsamında yeni bir özellik üzerinde çalışıldığını duyurdu.

Yapılan geliştirme çalışmalarıyla Tesla, akıllı çağırma özelliğini duyurmuştu. Bu özellikle araç sahipleri araçlarını uzaktan açarak bulundukları konuma araçlarını çağırabiliyorlar. Bu özellikle araç sahiplerinin otopark gibi yerlerde yürümesine gerek kalmıyor. Tesla, bu özelliği akıllı park sistemiyle daha ileriye taşımayı planlıyor.

Elon Musk yaptığı bir paylaşımda, Tesla araçların, sahipleri istedikleri yere gittikten sonra kendine park yeri bulmasını sağlayacağını duyurdu.

Bu akıllı park özelliğinin 2020 sonlarında yeni bir güncellemeyle aktif hale gelmesi bekleniyor. Şu anda Musk’ın paylaşımı dışında detayların bilinmediği yeni özelliğin, akıllı çağırma özelliğinin bir ileri versiyonu olabileceği belirtiliyor. Eğer özellik hatasız bir şekilde sunulursa, otonom araç çalışmalarında yeni bir seviyeye ulaşmış olacağız.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>