Tesla Asya bölgesi için harekete geçiyor

0

Tesla Asya

Bir süredir Tesla Asya bölgesinde fabrika açacak haberleri yoğunluktaydı. Elon Musk, bu konuda harekete geçeceklerinin sinyallerini verdi.

Tesla Asya bölgesine yöneliyor

Elektrikli otomotiv sekötrünün dev ismi Tesla, daha önce yılda 1 milyon adet araç teslimatı yapma hedefini açıklamıştı. Bu hedef doğrultusunda Tesla yeni fabrikalar açarak, üretimini ve dolayısıyla satışlarını artırmayı hedefliyor.

Tesla şu anda Berlin’de yeni fabrika inşasına devam ederken, Austin ve Teksas’ta yeni fabrika kuruyor. Ayrıca Çin’deki iki fabrikasında ise genişletme çalışmaları yapıyor. Musk tarafından yapılan açıklamada, Tesla’nın Asya bölgesinde Çin dışında bir ülkede yeni fabrika kuracağına yönelik yeni sinyaller verildi. Elon Musk, böyle bir olasılığın olduğunu ancak öncelikle Berlin’deki fabrikayı bitirmek ve ABD’de ikinci bir fabrika açmak zorunda olduklarını söyledi.

Yani Elon Musk, Asya’da Çin dışında bir ülkede fabrika açmaya sıcak bakıyor. Berlin ve ABD’deki fabrikaların ardından Musk’ın üçüncü durağı bir Asya ülkesi olacak gibi görünüyor. Tesla’nın seçeceği ülkelerin Güney Kore veya Japonya olabileceği konuşuluyor. Salgın döneminde 60-70 bin araç teslimatı yapması öngörülen Tesla, bu dönemde 90 bini aşkın araç teslimatıyla beklentilerin ötesine geçmişti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>