Tesla Autopilot ismini değiştirecek mi?

0

Tesla Autopilot

Tesla Autopilot teknolojisiyle, otonom sürüşe yönelik önemli bir yenilik başlatmıştı. Ancak önümüzdeki günlerde Autopilot teknolojisinin ismi değişebilir.

Telsa Autopilot yanlış anlaşılıyor

Tesla’nın Autopilot teknolojisi, aslında sürücüler için yarı otonom bir sürüş deneyimi sunuyor. Tam otonom bir sürüş olmayan Autopilot’ta, sürücülerin direksiyon kontrolünü bırakmaması bekleniyor.

ABD’de bir senatör tarafından yapılan açıklamada, Autopilot teknolojisinin sürücüler tarafından yanlış anlaşıldığı belirtildi. Autopilot’ta sürücülerin direksiyonu bırakmaması gerektiğini ve her an kontörlü sağlamak için hazırlıklı olması gerektiğini söyledi. Ancak Tesla’nın kullandığı Autopilot isminin ve pazarlamada kullanılan söylemlerin sürücünün yanlış anlamasına neden olduğu vurguladı.

Senatör, Tesla’nın bu teknolojisi için isim değişikliğine gitmesinin sürücüler için daha güvenli olabileceğini söyledi. Ayrıca direksiyon arkasında yerleştirilecek bir kamerayla, sürücülerin yola odaklanıp odaklanmadıklarının tespit edilebileceğini belirtti.

Tesla’nın isim değişikliği yapıp yapmayacağıyla ilgili henüz net bir bilgi bulunmuyor. Yapılan bu çağrının, Tesla tarafından nasıl karşılanacağı şimdiden merak ediliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>