Tesla Avrupa ihracatı için yeni adım atıyor

0

Tesla Avrupa ihracatı

ABD merkezli otomotiv sektörünün dev ismi Tesla Avrupa ihracatı için yeni bir adım atıyor. Tesla, Çin’de üretilen araçlarını Avrupa’ya ihraç edecek.

Tesla Avrupa ihtracatı için yeniden harekete geçti

Asya ve Avrupa pazarındaki gücünü artırmak isteyen Tesla, daha önce Çin’de üretime başlamıştı. Burada üretilen araçlar için ise Tesla ihracata yönelik hamle yapıyor.

Daha önce Çin’de üretilen Model 3 araçların yalnızca ülke içinde satılacağını duyuran Tesla, bu konudaki kararını değiştirdi. Alınan yeni kararla birlikte Çin’de üretilen Model 3’ler, 10’dan fazla Avrupa ülkesinde satışa çıkacak. Hatta bu aydan itibaren Çin’deki fabrikada üretilen Model 3’ler Almanya, Fransa, İtalya ve İsviçre’ye gönderilecek.

Tesla’nın Çin’de 11 binden fazla Model 3 satmayı başarması ve bu yılki 150 bin araç üretim hedefini göz önüne aldığımızda, Avrupa ihracatı Tesla için önemli bir adım olarak görünüyor. Ayrıca gerekli hazırlıkların tamamlanmasıyla birlikte buradaki fabrikada Model Y üretimine de başlanacak.

Çin’deki üretim tesisi Tesla Gigafactory 3’te Aralık 2019’da ilk müşteri teslimatlarına başlayan Tesla, Berlin’de yapımına devam eden fabrikasında ise Model 3 ve Model Y araçlar üretecek. Bu fabrikadaki araçların ise 2021 yılının ortalarında satışa sunulması hedefleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>