Tesla batarya şirketi satın alıyor

0

Tesla batarya

Tesla batarya şirketi Maxwell Technologies’i satın almak için görüşmelerin sonuna yaklaştı. Tesla, stratejik bu satın alma daha güçlü bataryalar geliştirmek istiyor.

Tesla batarya şirketi için 218 milyar dolar ödeyecek

Hem enerji hem de elektrikli araç sektöründeki çalışmalarını yürüten Tesla için en önemli bileşenlerden biri de bataryalar. Güçlü, uzun ömürlü ve ucuz bataryalara ihtiyaç duyan Tesla, bunun için stratejik bir satın alma gerçekleştirecek. Tesla, batarya sektöründeki inovatif şirketlerden biri olan  Maxwell Technologies’i satın almak için 218 milyar dolar ödeyecek.

Tesla’nın sürdürülebilir enerjiye duyduğu ihtiyacı karşılayacak olan bu satın alma, 2019 ikinci çeyreğinde tamamlanacak.

Satın alma sonrasında geliştirilmesi planlanan yeni nesil bataryalar, Tesla araçlarına daha uzun menzil ve daha fazla güç sağlayabilir. Ayrıca pil maliyetlerinin düşürülmesi de sağlanırsa, şirket kar marjını yükseltebilir.  

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>