Tesla bataryaları uzun ömürlü!

0

Tesla bataryaları

Tesla bataryaları için yayınlanan veriler, bu bataryaların ok başarılı olduğunu gösteriyor. Tesla bataryaları ile başarılı bir şekilde 250.000 km’den fazla yol yapılabiliyor.

Tesla bataryaları için tahmini kayıp yüzde 10

Tesla, otomobillerinde kullandığı bataryalara yönelik topladığı verileri yayınladı. Yayınlanan bu veriler, dünya çağında 350 adet Tesla aracı incelenerek toplandı. Verilere göre Tesla’nın bataryaları, 250.000 km’nin üzerinde kapasitelerinin yüzde 10’undan daha azını kaybediyor. Bu kayıp, elektrikli otomobiller için oldukça kabul edilebilir düzeyde. Üstelik verilerin sürekli olması için, herkese açık bir olan ve güncellenen Google dosyası yayınladı.

Verilere daha ayrıntılı bir şekilde baktığımızda ise ilk 100.000 kilometre sonrasında, Tesla bataryalarının kapasite kaybının yüzde 5 seviyelerinde olduğu görülüyor. Ancak bu ilk düşüşten sonra, kapasite grafiğinin düzelştiği ve bataryaların nadiren yüzde 5’ten daha fazla bozulduğu neden olduğu görülüyor.

Kullanıcıların, batarya değiştirmek zorunda Tesla araçlarını kullanabilmeleri, elektirkli araçlara olan güveni artırabilir.

Dosyaya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>